Pinczésné Boruzs Mária

Tanítói diplomámat 1982-ben szereztem a Debreceni Tanítóképző Főiskolán. Néhány évet Hajdúszováton tanítottam, majd 1989-től a Hajdúszoboszlói Bárdos Lajos Általános Iskola lett a munkahelyem. Ez év szeptemberétől a Gönczy Pál Református Sport és Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában tanítok.
Pedagógiai hitvallásom: Szerintem nagyon fontos a pedagógus egyénisége. Ha a gyermek szeret bennünket, akkor példaként tekint ránk és elfogadja irányításunkat. Élményként éli meg a hétköznapokat. Ha megbízik bennünk bizalmába fogad, akkor jó eséllyel tudunk hatni személyisége alakulására.
Tanítványaimat mindig reálisan értékelem, objektivitásra törekszem. Elsősorban a pozitív megerősítést tartom szem előtt. A tanulók teljesítményének értékelésénél figyelembe veszem, hogy ki honnan indult el és hová jutott. Ha önmagához képest fejlődést produkált, akkor a helyes úton halad tanuló és tanító egyaránt. Értékeléskor nem hagyhatom figyelmen kívül a tanulók szorgalmát kitartását.

Pinczésné Boruzs Mária - tanító