Kovács László

A Nyíregyházi Főiskola hallgatójaként 2009-ben biológia- testnevelés szakon szereztem tanári diplomát. Testnevelésből mesterfokozaton a Magyar Testnevelési Egyetemen 2011-ben diplomáztam. Egész életemben sportoltam. A szívemhez a legközelebb a kézilabda sportág áll, ezért 2011-ben Debrecenben kézilabdaedző, majd 2017-ben szintén a Magyar Testnevelési Egyetemen a kézilabda szakedző mesterdiplomámat is megszereztem. Iskolánk diákjait a Magyar Kézilabda Szövetség gyermekbajnokságaiban versenyeztetem, emellett én is aktívan űzöm ezt a sportágat. A biológia, a természet is az életem része. A biológia tanári szak megszerzésében a legnagyobb motiváció az volt, hogy az édesapám által kiépített növénytermesztő családi gazdálkodást tudjam segíteni. Ezért 2013-ban Mezőgazdasági technikus oklevelemet is megszereztem. Célom, hogy diákjaim megismerjék környezetünket, megszeressék a testmozgást, hogy majd egészséges felnőttként életmódjukkal példát mutathassanak a következő generációknak is.

Kovács László - tanár (testnevelés, biológia)
  • Fogadóóra: hétfő 3. óra