Kedves Tünde

Székelyföldön születtem, a csíkszeredai Márton Áron Gimnáziumban érettségiztem. Felsőfokú iskoláimat Kolozsváron és Debrecenben végeztem, magyartanári, könyvtárostanári és etnográfus képesítést szereztem. Két felnőtt gyermeknek vagyok az édesanyja. Férjemmel Hajdúszoboszlón élünk.
2002 óta dolgozom a Gönczy Iskolában, magyartanárként tanítom, nevelem a rám bízott gyerekeket.
Hiszem, hogy a szülőkkel együttműködve sikerül olyan biztos értékekkel felvértezni tanítványainkat, hogy megállják a helyüket a későbbiek során, illetve eligazodnak a folyton változó világban.
„Vadócba rózsát oltok, hogy szebb legyen a föld.”-írja Mécs László. Meggyőződésem, hogy úgy kell nevelnünk a tanítványainkat, hogy szeretettel rávilágítunk értékeikre, lehetőségeikre, kötelességeikre. Többek között arra, hogy nemzeti hagyományainkat ismerjék, őrizzék, ápolják és később továbbadják. Fontosnak tartom, hogy figyeljenek az anyanyelv ápolására, igényesen, szépen beszéljenek magyarul, legyenek büszkék magyarságukra.
Hiszem, hogy ezen értékek birtokában tudjuk identitásunkat, önazonosságunkat megőrizni, kapcsolódni és felelősséget vállalni szűkebb és tágabb környezetünkért, iskolai közösségünkért, városunkért, nemzetünkért.

Kedves Tünde - tanár (magyar nyelv és irodalom, hon- és népismeret)
  • Fogadóóra: hétfő 5. óra