Antal János Csabáné

A Debreceni Tanítóképző Főiskolán végeztem 1987-ben tanítóként.
Hajdúszováton kezdtem el dolgozni és 27 tanévet töltöttem a Diószegi Lajos Általános Iskolában. 2015-ben kaptam egy lehetőséget, részt vállalhattam Debrecen-Bánkon a Református Általános Iskola elindításában, tapasztalatot szerezhettem a református alapelveken alapuló oktatás és nevelés területén. A 2021/2022-es tanévtől pedig a Gönczy Refiben folytatom a tanítói pályámat.
Antoine de Saint-Exupéry gondolatai fogalmazzák meg számomra a tanítói hivatás lényegét:
„Nincs még egy ilyen munka, ahol ilyen sok siker, ennyi ajándék és kellemes meglepetés éri az embert. Nincs még egy munka, ahol ilyen nagy hatása lehet egy-egy jó vagy jókor kimondott szónak. Nincs munka, amely ennyi azonnali sikerrel kecsegtet, és nincs egyetlen munka sem, amelynek valódi hasznát csak évek, esetleg csak évtizedek múlva láthatjuk.”

Antal János Csabáné - tanító
  • Fogadóóra: hétfő 4. óra